«Ростех» створив «Оберіг» - персональну телемедичну систему для дистанційної оцінки стану здоров'я

Державна корпорація Ростех повідомляє про розробку персональної телемедичної системи, призначеної для дистанційного моніторингу показників життєдіяльності організму людини.


Портативний програмно-апаратний комплекс отримав назву «Оберіг». Ключовий елемент рішення - приладовий блок з датчиками, які закріплюються на тілі пацієнта. Цей блок обладнаний інформаційним дисплеєм, а харчування може здійснюватися від акумуляторних батарей.


Система здатна реєструвати частоту серцевих скорочень і дихальний ритм, а також визначати рівень вмісту кисню в крові. Крім того, може зніматися електрокардіограма. Нарешті, проводиться вимірювання артеріального тиску.

Зібрані дані можуть в режимі реального часу транслюватися на персональний комп'ютер або смартфон лікаря, який лікує. Передбачена можливість передачі інформації за допомогою Wi-Fi і стільникового зв'язку. Іншими словами, медичні працівники можуть контролювати стан пацієнтів дистанційно, що дозволить суттєво скоротити кількість очних відвідувань.

"В умовах стаціонару розробка може застосовуватися в операційних і післянаркозних кімнатах, палатах інтенсивної терапії і звичайних медичних палатах. Вона може використовуватися також при проведенні лікувальних, реабілітаційних процедур або для індивідуального дистанційного моніторингу пацієнтів поза лікарнями ", - зазначає Ростех.

Додамо, що «Оберіг» може застосовуватися для моніторингу стану пацієнтів з коронавірусною інфекцією. 

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND