Найменша комаха у світі та її сумне життя

Самці найменшої у світі комахи не їдять, не літають і нічого не бачать і не змогли б, навіть якби захотіли; природа не дала їм ні очей, ні рота, ні крил, залишивши тільки здатність народитися, запліднити самку і померти.


Самці Dicopomorpha echmepterygis - найменші комахи у світі. Довжина їх тіла становить всього 139 мкм, вони майже в півтора рази менше самок і являють собою приклад радикального еволюційного мінімалізму; у них редуковані очі, ротова щілина, крила і майже всі вусики крім двох у верхній частині тіла і однієї сенсилли - органу, який відповідає одночасно за нюх, осмак і смак, щоб нещасний редукований самець мав хоч якесь уявлення про навколишній світ.


Самка і самець Dicopomorpha echmepterygis.

Навколишній світ самця D. echmepterygis - це яйце господаря (іншої комахи,), в яке самка відкладає свої яйця. Самці не їдять, майже не рухаються і живуть кілька хвилин; вилупившись, вони запліднюють самку, яка вилупилася поруч, і відразу вмирають. Запліднена самка з'їдає яйце господаря зсередини, вибирається назовні і шукає нове яйце, щоб відкласти кладку. Схожим чином протікає життєвий цикл іншої комахи - оси-паразити Melittoba acasta. У самців цих ос теж немає ні очей, ні крил; вони все своє коротке життя проводять в осередку соти господаря, оси покрупніші, в очікуванні, що до них «в гості» прийде самка.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND