3 кращих компреси при застої грудного молока

3 кращих компреси при застої грудного молока

Після народження доньки мені досить легко вдалося налагодити грудне вигодовування. Апетит у неї був прекрасний. І все ж проблема застою грудного молока мене не минула.

Причиною стало переохолодження. Свого часу воно привело мою маму на лікарняне ліжко з маститом. І, щоб не повторити її історію, при перших же ознаках ущільнення в грудях, я побігла купувати кошти, які могли б мені допомогти.

Народна медицина У

моєму кошику опинилися насіння льону, качан капусти, мед і житнє борошно. Спочатку я не збиралася використовувати всі рецепти, які мені рекомендувала мама і подруги, але про всяк випадок купила компоненти для трьох компресів.

Насіння Льона Найбільш

довірливо я поставилася до компресу з насіння льону, напевно, тому що купила травичку в аптеці. А може бути, тому що процес приготування був найскладнішим.

У всякому разі, не заважаючи, я насипала насіння в маленьку каструльку-ковшик, залила невеликою кількістю води і, перешкоджаючи, стала чекати, поки суміш нагріється, і насіння виділять слизьку в'яжучу речовину. Саме воно, наскільки я зрозуміла, і виконує лікарську функцію.
Коли розчин по консистенції став нагадувати кисіль, я зняла його з вогню і виклала прямо на марлю, складену в кілька шарів. Хочу попередити, що насіння льону не треба спеціально остужати; температура суміші встигає знизитися поки її розмазують по тканині.
Теплий компрес треба докласти до ущільнення, укрити целофаном і укутати теплим шарфом. При цьому, хоча насіння льону і вважається нешкідливим для дитини, не варто замотувати сам сосок (якщо навколо нього немає затвердження).
Тримала я компрес до наступного вигодовування

. Чарівництво капустного листя Я

не знаю, правильно це за медичними показаннями чи ні. Але через кілька годин я накладала на груди інший компрес - запарений капустний листок
.
Цей спосіб простий як у приготуванні, так і у використанні. Великий лист треба потримати над пором і почекати, поки він стане м'яким. Потім прикласти до хворих грудей і укрити целофаном
. Якимось магічним способом сік капусти впливає на розсмоктування застояного молока, а сам після компресу стає тонким і гнучким
. Після цього компресу не треба спеціально обмивати груди, до того ж він зручний і на ніч: капустний лист не протече і не з'їде на бік. А вранці ви прокинетеся з відчутним полегшенням у грудях. Це буде помітно навіть по тому, як дитина їсть, молоко набагато легше буде висмоктуватися.

5 книг, які варто прочитати майбутнім батькам

5 книг, які варто прочитати майбутнім батькам

Читання - це, напевно, найпопулярніший варіант дозвілля для майбутніх мам, а іноді і тат. Можна, звичайно, і в інтернеті знайти необхідну інформацію про малюків, але в книгах, погодьтеся, все більш структуровано, та й відомим авторам я, наприклад, довіряю більше, ніж суперечливим порадам на форумах.

К
ниг на цю тему зараз продається чимало, залишається тільки зробити правильний вибір та встигнути прочитати. Сьогодні я хочу представити вам мій хіт-парад видань для майбутніх батьків, на які я звернула свою увагу під час вагітності.
1
. Є.О. Комаровський «Здоров'я дитини і здоровий глузд її родичів».
Це
- одна з перших книг відомого лікаря-педіатра. Зараз їхній асортимент значно розширився - від щоденників розвитку до казок. Мені дуже близька позиція і погляди Є.О.Комаровського, подобається його манера викладу тексту - досить прості рекомендації, не обтяжені зайвими деталями.
Інформація
про хвороби і препарати цілком зрозуміла навіть людям без медичної освіти, хоча, базові знання фізики/хімії/анатомії тут, звичайно ж, потрібна

. «здоровий глузд», саме на ньому і будується суть догляду за дитиною та її лікування. У книзі лікар легко і доступно розвіює безліч міфів - протирання оцтом і горілкою при температурі, гірчиця в носочки і т. д.
Також
мені сподобалася коротка інформація про багато дитячих хвороб - основні симптоми і методи лікування. Незважаючи на те, що повна версія книги доступна в інтернеті, я неодноразово зверталася за допомогою саме до друкованого видання. А кілька разів я навіть набувала "Здоров" я дитини і здоровий глузд її родичів "на подарунок для вагітних і вже народжених подружок.

5 речей, які не можна робити при вагітності

5 речей, які не можна робити при вагітності

Кожна майбутня мама своє цікаве становище сприймає по-різному. Наприклад, одна моя подруга керувалася принципом «вагітність - це не хвороба». Вона займалася йогою і робила собі депіляцію воском (для мене це подвиг, я і в звичайному стані на неї не наважуся). Інша моя знайома, як тільки побачила 2 смужки на тесті, вирішила повністю змінити свій спосіб життя і відмовилася навіть від походів в кіно.

Моя позиція

Я схильна дотримуватися золотої середини. У прикмети я не вірю (наприклад, в те, що не варто стригти волосся або в'язати), але деякі дії вважаю дійсно небезпечними для здоров'я майбутньої мами і її малюка. Наведу список заборон, яким я керувалася під час вагітності,

1. Забиратися з ризиком для життя,

дізнавшись про цікаве становище, я перестала мити вікна. Живемо ми на п'ятому поверсі, і я панічно боюся висоти. Краще ми будемо жити з брудними вікнами, ніж я буду зображати з себе артистку під куполом цирку,

чоловік дещо розвіз по склу бруд і на цьому моя душенька заспокоїлася. Ще я перестала стрибати на край ванни, щоб щось дістати з полиці в санвузлі, тут, як кажуть, без коментарів.

2. Алкоголь і нікотин.

Наш організм дуже розумний - на перших місяцях вагітності мене воротило тільки від одного виду сигарет і алкоголю. Чоловік був вигнаний на балкон, а непереборного бажання випити бокальчик-інший пива або вина у мене не було.

Хоча одна колега говорила мені, що пила горілочку на останніх місяцях, тому що противитися цьому у неї не було ніяких сил. Але я вважаю, що з цим краще почекати.

3. Активний спорт

5 особливостей моєї другої вагітності

5 особливостей моєї другої вагітності

Я завжди хотіла двоє діточок. Спочатку у мене з'явилася маленька дівчинка на ім'я Вероніка. Донька трохи підросла і пішла в садок. А я зрозуміла, що у мене в животику росте ще один маленький чоловік,

коли ж він народиться,

я відводила доньку в садок, а сама йшла додому, насолоджуватися своєю вагітністю. Донька постійно запитувала, як там братик, чому він так повільно росте і коли він з'явиться. Дитина в 2,5 роки ще мало що розуміє. Ось і доводилося кожен раз їй розповідати про братика в животику, і про те, яким він будет.

Ну а Вероніка вже планувала, як і у що з ним буде грати, у що його буде одягати. Для неї братик був якоюсь іграшкою, як пупс. Але коли він народився, вона довго (як і я, в принципі) не могла прийти до тями. Коли він вночі плакав, вона теж не спала і довго не могла звикнути до того, що він прокидається кожні 2 години

. Але

все-таки про вагітність. В очікуванні другої дитини, до радісних і хвилювальних переживань додаються часом тривожні думки. Щось на зразок «А раптом щось піде не так?» або «З першою вагітністю у мене такого не було»,

мені хотілося наперед знати, як буде проходити моя друга вагітність, хто у мене буде. Мені відразу хотілося хлопчика, і УЗД це підтвердило. Радості моєї не було меж! Я зрозуміла, що не дарма люди кажуть, що стать має значення. Я маю на увазі, вагітність дівчинкою і хлопчиком мають свої відмінності. Та й друга вагітності від першої також відрізняється,

особливості другої вагітності

У другої вагітності є свої особливості. Багато хто вважає, що це просто чутки, якісь міфи. Але ж не варто забувати про те, що у кожної з нас унікальний організм. А це означає, що такий фізіологічний стан, як вагітність, теж протікає по-різному. Люди, звичайно, діляться своїм досвідом, і це не означає, що у всіх все протікає і повинно протікати однаково.

1. Друга вагітність протікає легше,

у мене так і було. Мене менше турбували токсикоз і зжога. Зауважила, що набряклості теж було менше. Напевно, організму легше було адаптуватися до другої вагітності, до всіх подій змін. Та й морально мені було трохи спокійніше, адже я знала, що мене чекає попереду. І на підсвідомому рівні я була спокійна. Хоча все-таки самі пологи мене лякали (я ж знаю, як все це відбувається), і було набагато болючіше.

2. Смакові зміни,

коли я була вперше в положенні, мене весь час тягнуло на кисленьке. Лимони, апельсини, огірки, - це було все моє. Пам'ятаю навіть перед навчанням зайшла в супермаркет і купила баночку маринованих огірків. Задовольнила свої смаки за повною програмою. Так і їла їх дорогою,

а ось з сином було інакше. Мені хотілося то солодкого, то гострого. У листопаді мені дуже захотілося полуниці. Знайомі надіслали. В останньому триместрі вагітності мене «прорвало» на смажене м'ясо з аджикою.

3. Другі пологи починаються раньше.

Вважається, що друга вагітність за часом триває набагато менше, ніж перша. У мене було так. Я народила на 2 тижні раніше призначеного терміну. Але, насправді ж, це невірна думка. Оскільки будь-яка вагітність (будь то перша або подальша) протікає по-різному, і пологи можуть початися раніше, в строк або пізніше.

4. Я

не помню, когда почувствовала свои самые первые шевеления. Мені здавалося, що це просто вирує в животі. Але потім поштовхи доньки я стала відчувати. Мені навіть прикро було від того, що я не змогла їх розпізнати раніше,

зате з синкою я чітко зрозуміла, що це були ворушіння. Я в цей момент гладила білизну, злагоджувала її в шафу. У мене є ще звичка: я коли глажу, включаю собі музику, так не нудно. Ось син вирішив потанцювати в цей момент і дав про себе знати. Ворушення я відчула на 2 тижні раніше.

Вагітна в 17...

Вагітна в 17...

Я познайомилася з моїм майбутнім чоловіком відразу після закінчення школи. Я склала випускні іспити, потім успішно вступила до інституту. І тут я відчула себе по-справжньому дорослою.
Вільного часу було, хоч відбавляй. Я проводила його з подругами в інтернет-клубі, де і познайомилася з симпатичним хлопцем на ім'я Максим. Втім, цю історію я вже розповідала на сторінках цього прекрасного журналу.
Спекотне літоУ
нас швидко зав'язався роман. Було дуже багато тем для розмов, знайшлися спільні знайомі, які в один голос твердили про те, що ми просто ідеальна пара. Щодня ми проводили час разом і відповідали на запитання знайомих про те, коли ж їх запросять на весілля.
У нас грав юнацький максималізм. Ми обидва були впевнені, що тільки смерть розлучить нас, прямо як Ромео і Джульєтта. Втім, любов настільки нас закрутила, що через 2 місяці з дня знайомства я дізналася, що вагітна
. Мене підташнувало, кружляла голова. Максим жартома запитував, чи не вагітна я, а я лише віджартовувалася. А потім недобре запідозрила мама. Вона викликала мене на відверту розмову, а потім пішла в аптеку за тестом. Дві смужки не змусили себе довго чекати. Мама пішла на роботу, а ввечері мене очікувала серйозна і неприємна розмова.
Вдень я зустрілася з Максимом. Побачивши мене в сльозах, Максим почав розпитувати, що сталося. А я не могла сказати ні слова, тільки протягнула йому тест. Я не розуміла, що відбувається, а Максим кружляв мене на руках і говорив, що ми одружимося. Тоді ми посварилися і я в сльозах пішла додому.
А вдома мене чекав скандал. Мама встигла домовитися зі знайомим гінекологом про аборт, батько кричав про те, що він не так мене виховував. Я плакала і зовсім не міркувала, що мені робити.
На
наступний день я розповіла Максиму про рішення батьків. Максим сказав, що не допустить аборту. Увечері він прийшов до нас додому, але не один, а зі своєю мамою. Максим прийшов свататися.
Дивом їм вдалося вмовити моїх батьків. Величезне спасибі за це мамі Максима. Виявляється, вона народила його, коли їй ледь виповнилося 18. І це не завадило їй досягти багато чого в житті. Вже через тиждень я переїхала до Максима і ми почали готуватися до весілля.
А попереду був непростий час. Почався навчальний рік і він дуже невдало збігся з моїм токсикозом. Якийсь час ні викладачі, ні одногрупники не розуміли моєї дивної поведінки.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND